آینده نگر بخوانید/ رنج فرسودگی

کد: 13971007357210005

https://goo.gl/oz2Dvg

، تهران ، (کارخانه‌آنلاین): در بخش کارآفرین خارجی این شماره می توانید درباره نت فلیکس بخوانید، شرکتی که سریال هایی مثل خانه پوشالی را ساخته است و البته درباره کارآفرینانی بدانید که سر از سیاست درآورده اند. بخش گیشه این شماره رفتار متفاوت سلبریتی ها را بررسی کرده است و اینکه چقدر سلبریتی های ما و آن ها متفاوت اند و چرا رفتا ...

آینده نگر بخوانید/ رنج فرسودگی
آینده نگر بخوانید/ رنج فرسودگی
در بخش کارآفرین خارجی این شماره می توانید درباره نت فلیکس بخوانید، شرکتی که سریال هایی مثل خانه پوشالی را ساخته است و البته درباره کارآفرینانی بدانید که سر از سیاست درآورده اند. بخش گیشه این شماره رفتار متفاوت سلبریتی ها را بررسی کرده است و اینکه چقدر سلبریتی های ما و آن ها متفاوت اند و چرا رفتار ما با سلبریتی های مان با رفتار آن ور آبی ها با سلبریتی هایشان فرق می کند. بخش گزارشگر جدیدترین شماره آینده نگر در گفت وگو با فاطمه دانشور، فعال اقتصادی که در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه حضور داشته به زیرو بم خسارت های اقتصادی زلزله اخیر در این استان پرداخته است. کمی آن طرف تر از کرمانشاه سوژه بخش ایران زمین این شماره آینده نگر خوابیده است.  آینده نگر در این شماره از توان اقتصادی استان کردستان می گوید. بخش شهر این شماره از امیدواری نسل جوان، طرح جمع آوری کودکان و رکود بازار پرچم فروشان نوشته است. شرکت های فعال در زمینه حمل و نقل سوژه اصلی بخش تشکل های این شماره آینده نگر است. ژورنال هم نام بخش جدیدی است که از این شماره برای معرفی پژوهش های بومی و اقتصادی به زبان ساده  به نشریه اضافه شده است. جدیدترین شماره آینده نگر همراه با ویژه نامه بهار در زمستانِ اقتصاد منتشر شده است.

 رنگ و بوی غالب جدیدترین شماره آینده نگر رنج های کسب و کار و آینده است. بخش های خارجی آینده نگر 67 در آستانه سال نوی میلادی سراغ پیش بینی ها، انتظارات و آینده پژوهی ها رفته و هرچه تحلیل گران اقتصادی درباره سال آینده میلادی گفته اند را بررسی کرده است. در سال 2018 باید منتظر چه باشیم؟ جنگ؟ شوک یا ثبات؟  ترامپ چقدر روی اقتصاد آسیا اثر خواهد گذاشت؟ پیشگویان اکونومیست برترین رسانه اقتصادی جهان  چه خبری از آینده می دهند؟  فناوری ما را به کجا می برد؟ پاسخ این سوالات در بخش های آینده خارجی، اکونومیست، کامنت خارجی و کتاب ضمیمه این شماره از آینده نگر آمده است. در این بخش ها می توانید تحلیل  روزنامه نگاران بین المللی از تحولات اقتصاد در آینده  به ویژه سال 2018 که در رسانه های معتبری مثل فوربز، اکونومیست و  بلومبرگ منتشر شده است را بخوانید. علاوه بر این کتاب ضمیمه این شماره آینده نگر یعنی «نقشه خوانی آینده در گذشته» شما را با رویکردی متفاوت به آینده آشنا می کند، رویکردی که از دریچه گذشته و تصمیم گیری های فردی آینده را می نگرد.

AyandeNegar_67

رنج های کسب وکار اصلی ترین درون مایه این شماره آینده نگر است. شش بخش از جدیدترین شماره آینده نگر درباره مشکلاتی نوشته شده است که بیشتر کهنه اند و سال هاست گریبان اقتصاد ایران را گرفته و رها نمی کنند. در بخش آینده ما می توانید وضعیت شاخص های اقتصادی در دهه های گذشته را بخوانید. در این بخش اعداد و ارقام برای تشریح کالبد دردهای اقتصاد ایران به کمک آمده است. بخش کامنت ایرانی جدیدترین شماره آینده نگر هم از 10 فعال و صاحب نظر اقتصادی درباره مشکلات اقتصادی ایران در چهار دهه گذشته پرسیده است و اما بخش توسعه این شماره تلاش می کند به این سوال پاسخ دهد که با وجود همه دردهای کهنه مجالی برای توسعه کسب وکارهای نو وجود دارد یانه؟ بخش نگاه آینده نگر 67  با بررسی جدیدترین گزارش بانک جهانی از سهولت کسب وکار در کشورها به چرایی افت رتبه ایران در گزارش سال 2018 پرداخته است. پیشنهادات فعالان بخش خصوصی برای بهبود شاخص هایی که امتیاز خوبی از آن از نظر بانک جهانی کسب نکردیم در این بخش مطرح شده است. بخش روایت این شماره با عنوان «راه بی برگشت» را می توان مطالعه موردی یکی از رنج های کهنه اقتصاد ایران دانست. بدهی بانکی مشکلی است که در یک دهه گذشته به دلیل کسری بودجه دولت ها و اتکای بیش از اندازه آن ها به بانک ها سر باز کرده و حالا به زخمی عمیق تبدیل شده است و در نهایت بخش راهبرد این شماره را شاید بتوان پایانی خوب برای طرح رنج های اقتصاد ایران در دیگر پرونده ها دانست.در این بخش مولفه های اقتصاد امن به عنوانی درمانی برای مشکلات کهنه و نوی اقتصاد ایران در گفت وگو با فعالان اقتصادی بررسی شده است.

 بیش از دو سال است که در بخش کارآفرین داخلی بیشتر از 250 کارآفرین ایرانی به خوانندگان آینده نگر معرفی شده اند. کارآفرین این شماره مثل سابق به آدم هایی پرداخته که با وجود ویژگی های متفاوت در یک چیز مشترک بوده اند و آن هم «خواستن و توانستن» است. سایت تخفیفان، زندگی نخستین مردی که پتروشیمی خصوصی در ایران را راه اندازی کرد، حاج محمدحسن شمشیری و چلوکبابی معروفش و محمود خلیلی و کارخانه بوتان سوژه های اصلی کارآفرین این شماره است. در این بخش هم چنین به مناسب در گذشت رضا نیازمند مرد توسعه صنعتی ایران گزارشی را درباره زندگی او می خوانید.
منتشر شده در سرویس:

گروه نشریات ما