نگاهی به خانواده و گروه کوک، بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات درمانی جهان

ثروت پزشکی

کد: 13980421424580005

در دسترس نیست

، تهران ، (کارخانه‌آنلاین): کارل کوک، مالک و رئیس اجرایی گروه کوک است، تولیدکننده تجهیزات پزشکی. این شرکت لوازمی از جمله کاتتر و استنت تولید می­کند و در 135 کشور فعالیت دارد. کارل کوک با 12.8 میلیارد دلار ثروت در رده 108 فهرست بلومبرگ قرار دارد.

ثروت پزشکی
نشریه نیویورک تایمز نوشته است که اولین فروش خانواده کوک بابت دو کاتتر از قرار دانه­ای 7.50 دلار بود.

کارل می­ گوید که تفاوت ­های بسیاری با پدرش دارد اما از او درس­ های بسیاری آموخته. می­گوید پدرش به او یاد داده که دیگران را قضاوت نکند و تنها به دنبال ویژگی­ های خوب هرکسی باشد

از سال 2011 و پس از مرگ بیل کوک، موسس گروه کوک، پسرش کارل و وارث شرکت چندان علاقه­ای به مصاحبه با رسانه­ها نشان نمی­داد. زمان نسبتا زیادی طول کشید اما او سرانجام در برابر یک نشریه نشست و در مورد کسب­وکار خانوادگی­شان و نقش خودش در شرکت صحبت کرد. نشریه هرالد تایمز در گزارشی به صحبت‌های کارل اشاره کرده است که ترجمه بخش­هایی از این مطلب را می­توانید در این صفحه بخوانید.

کارل کوک که حالا بر تخت امپراتوری گروه کوک نشسته است زاده شهر بلومینگتون ایالت ایندیانا است. فرزند ویلیام آلفرد کوک و گایل کارک کوک که در سال 1962 به دنیا آمد و در واقع وارث کسب­وکاری شد که پدر و مادرش آغاز کرده بودند. خانم و آقای کوک شرکت کوچکشان را در آپارتمانشان راه انداختند، در همان یک اتاق اضافه­ای که داشتند با استفاده از یک مشعل گازسوز، دستگاه لحیم و لوله­های پلاستیکی شروع به ساخت و تولید کاتتر* کردند. نشریه نیویورک تایمز نوشته است که اولین فروش خانواده کوک بابت دو کاتتر از قرار دانه­ای 7.50 دلار بود. یک سال پس از شروع کارشان بود که بیل کوک با چارلز دوتر آشنا شد، کسی که روش آنژیوپلاستی را توسعه داد که برای باز کردن رگ­های خونی مسدودشده از آن استفاده می­شد. این آشنایی آغاز شراکتی بود که به مرور انقلابی در حوزه پزشکی کم­تهاجمی (بدون نیاز به جراحی­های باز) ایجاد کرد.

کسب­ وکار این متخصصان حوزه تجهیزات پزشکی خیلی زود رونق گرفت تا جایی که در دهه هفتاد به اروپا و آسیا گسترش پیدا کرد و به پزشکان اجازه داد تا پایان این دهه روزانه حدود 2 هزار عمل قلبی و عروقی با استفاده از کاتتر انجام دهند. کوک­ها با همکاری دوتر کم­کم وارد حوزه­هایی شدند که کمتر مورد توجه قرار گرفته بود و خدمات و تولیداتشان را در مواردی مانند آندوسکوپی و حوزه ارولوژی هم گسترش دادند، کاری که با تاسیس موسسه MED به شکل رسمی دنبال شد. گروه کوک اولین شرکتی بود که در آمریکا فروش استنت­های کرونری (لوله­هایی که وارد رگ­های خونی می‌شوند) را آغاز کرد و در دهه 90 میلادی تبدیل به بزرگ‌ترین شرکت خصوصی پزشکی شد. حالا این گروه که کارش را با کاتتر و لوله­ های وریدی آغاز کرده بود در مجموع 16 هزار محصول مختلف تولید می­کند که در 135 کشور دنیا فروخته می­شوند.

نشریه نیویورک تایمز نوشته است که اولین فروش خانواده کوک بابت دو کاتتر از قرار دانه­ای 7.50 دلار بود.

دوران کارل

بهار سال 2011 یعنی پس از درگذشت بیل کوک، پسرش کارل مدیریت گروه کوک را برعهده گرفت. او در آن زمان 49 ساله بود و از زمان فارغ­التحصیلی­اش از دانشگاه در شرکت خانوادگی­شان کار می­کرد. وقتی که کارل در سال 1987 دانشگاه را به پایان رساند هنوز نمی­دانست می­خواهد چه کند. برای همین بود که پدرش ایده­اش را مطرح کرد. «پدرم گفت ما برای نصب سیستم­های کامپیوتری­مان در دفترهای فروش اروپا یک نفر را لازم داریم. نمی­توانیم کار را به شرکت­های بزرگ بسپاریم چون هزینه زیادی دارد، تو از پسش برمی­آیی؟» کارل کوک می‌گوید: «یک سال تمام را صرف این کردم که سیستم­هایی را که در آمریکا داشتیم برای استفاده در فرانسه و بعد آلمان آماده کنم.» پس از اینکه ماموریتش در اروپا تمام شد مشغول کار در شعبه شرکت پدرش در پیتسورگ و کارولینای شمالی شد و عاقبت به دفتر مرکزی شرکت در بلومینگتون نقل مکان کرد. در این مدت او به صورت مستقیم در بخش تولید محصولاتی پزشکی و به صورت خاص ضربان­سازهای قلبی (پیس میکر) کار می‌کرد.

کارل که روزی درست در قلب کارهای مهندسی و تولیدی بود حالا دیگر چندان نقشی در کارهای روز شرکت ندارد چرا که حالا باید یک کسب­وکار چندین میلیارد دلاری را رهبری کند. کارهای اجرایی شرکت حالا در اختیار یک تیم قوی از مدیران و عوامل است. او می­گوید که هنوز در پاره­ای از کارها شرکت دارد اما: «اغلب کاری که می­کنم فوق­العاده خشک و کسل­کننده است؛ کارهای مدیریتی.» اما ناگفته نمی­گذارد که: «این حق را برای خودم محفوظ نگه داشته­ام که هرجایی که می­خواهم سرک بکشم.»

1957 ویلیام و گایل کوک ازدواج کردند.

1962 کارل کوک به دنیا آمد.

1963 گروه کوک با همراهی بیل و گایل در آپارتمانشان تاسیس شد و اولین کاتترهای ساخت خودشان را فروختند.

1970 کسب­وکار خانواده کوک در اروپا و آسیا هم گسترش پیدا کرد.

1989 کایل کوک، مادر کارل ربوده شد و به مدت یک روز گروگان بود تا پلیس او را آزاد کرد.

1993 شرکت کوک نخستین شرکتی شد که استنت­های عروقی پزشکی را در آمریکا فروخت.

2011 با مرگ بیل کوک، پسرش کارل مدیریت شرکت را در دست گرفت.

شرکت دیروز، شرکت امروز

شرکت امروز با آنچه والدینش بنا نهادند بسیار متفاوت است. شرکتی که بیل و گایل کوک تاسیس کردند حدود 10 کارمند داشت و حالا تعداد آنها به 12 هزار نفر رسیده است که در سراسر دنیا برای گروه کوک مشول به کار هستند. یکی از نکاتی که کارل کوک به آن افتخار می­کند فرهنگ کای در این شرکت است که به قول او فضایی خانوادگی دارد، مدیران و کارگران در رستوران با هم می­نشینند و ایده­های خوب ممکن است از هر سویی سر برسد: «سعی می­کنیم فرهنگ کاری­مان را مثل گذشته نگه داریم اما مشکل این است که حالا تبدیل به شرکت خیلی بزرگی شده­ایم. حالا هرقدر هم که تلاش کنی محال است دوباره شرکت همان حال و هوایی را داشته باشد که زمانی با 100 کارمندش داشت یا حتی زمانی که تعدادشان 400 نفر بود و من به این موضوع خیلی حساسم. در سال­های آخر عمر پدرم در مورد این موضوع بسیار صحبت کردیم. او همیشه سری تکان می­داد و می­گفت دیگر زیادی بزرگ شده­ایم. به نظر او این گستردگی زیاد یکی از عواقب موفقیت بود.» با این حال او می­گوید سیاست شرکت همچنان گسترش بیشتر و رشد کار است، به قول خودش: تا جایی که امکانش وجود داشته باشد.

او معتقد است که گروه کوک جای خوبی برای کار کردن است و به شدت علاقه دارد که فرهنگ محیط کار را برای کارکنانش منعطف نگه دارد. ترس او تبدیل شدن به شرکتی است که آدم­ها در آن از اقرار به اشتباه واهمه داشته باشند: «در این صنعت به کسانی نیاز داریم که بگویند چنین مشکلی وجود دارد، یکی از بدترین اتفاقات ممکن این است که به کارکنانت بگویی شرکت هیچ خطایی را تحمل نمی­کند. ما انسانیم و بدون شک خطا می‌کنیم، اگر آدم­ها از اقرار به این خطاها بترسند نمی­توانیم به موقع دست به اصلاح بزنیم.»

یکی از تفاوت­ های دیگر شرکت با گذشته، اضافه شدن قوانین و مقررات بسیاری است که زیرمجموعه­های گروه کوک بر طبق آن عمل می­کنند، قوانینی که باید منطبق بر استانداردهای غذا و دارو پیش بروند. او به معنای واقعی کلمه در فضایی رشد کرد که رساندن محصول به بازار بسیار ساده­تر بود: «در صنعت پزشکی اگر ایده جدیدی برای ارائه داشته باشید و قرار باشد که آن را اجرایی کنید دست‌کم 15 سال تا عملی شدنش فاصله دارید. در حالی که فاصله ایده تا عمل در گذشته به نظرم 15 دقیقه می­آید. به خاطر دارم وقتی بچه بودم پدرم به خانه می­آمد و می­گفت: امروز روز خوبی بود، یک پزشک تماس گرفت و مشکلی را مطرح کرد که برایش راهکاری نداشت. ما هم برای حل مشکل ایده­ای طراحی کردیم و قراراست فردا پیاده­اش کنیم. حالا دیگر همه اینها مربوط به گذشته است. الان باید به ایده­هایی برای 10 یا 15 سال آینده فکر کنیم.» گروه کوک حالا در حال تولیدات محصولات جدیدی است که به قول او قرار است بیماری­های بدون درمان را درمان کنند: «نمی‌گویم بیماری­های بسیار جدی اما بیماری­هایی که زندگی بسیاری از انسان­ها را تحت تاثیر قرار داده­اند.»

کارل می­گوید که تفاوت ­های بسیاری با پدرش دارد اما از او درس­ های بسیاری آموخته. می­گوید پدرش به او یاد داده که دیگران را قضاوت نکند و تنها به دنبال ویژگی­های خوب هرکسی باشد، به او یاد داده است که به ایده‌های دیگران گوش دهد: «هرچه ایده دیوانه­وارتر باشد اگر واقعا عملی شود نتیجه­اش بهتر است. این نصیحت به خصوص در حوزه پزشکی بسیار سودمند است.»

منتشر شده در سرویس:

کارخانه دار