پلی بین دستپخت خانگی، سفارش اینترنتی و مشتری

بقچه جادویی «مامان پز»

کد: 13980216393860005

در دسترس نیست

، تهران ، (کارخانه‌آنلاین): این سایت در پی نیازی در خودمان شکل گرفت که می دیدیم هر روز ظهر سرکار بی غذا هستیم و دیگه از خوردن فست فوت هم کلافه شده بودیم

بقچه جادویی «مامان پز»
تبسم لطبفی اولین بار در کلاس های دانشگاه شریف با استارت آپ ها آشنا شد

لطیفی در یکی از گفت و گوهای خود گفته: «خانم ‌هایی که با ما همکاری می‌ کنند بسیار هنرمند و علاقه ‌مند به کارشان هستند و ما از این بابت نگرانی نداریم. معمولاً همه از غذاهای مامان‌ها راضی هستند و این مایه خوشحالی ماست چراکه مشتریان ما واقعاً سختگیرند.»

نویسنده:ولی خلیلی

فقط کافی است با شمار تلفن های 66019490 تماس بگیرید و از روی منو سایت « مامان پز»غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید تا پیکی درمنزل یا شرکت شما را بزند و غذایی خوش مزه را تحویلتان دهد، با این توضیح شاید بگویید که این اتفاق عجیبی نیست و هر روز افراد زیادی با خیلی از رستوران ها و ساندویچی ها تماس می گیرند و غذا سفارش می دهند، اما واقعیت این است که «مامان پز» با بقیه تفاوت های بسیاری دارد، چه درغذا که کاملا خانگی است و چه در روش مدیریت، سرو و پخش؛ فقط کافی است یک بار زنگ بزنید تا ببینید که غذا چگونه بقچه پیچ در پارچه های گلدار به دست شما می رسد و روی آن برگه کاغذی سنجاق شده مثلا با این عنوان :« دلمه برگ موی مامان مریم، مامان پز با طعم دستپخت مادرانمان.»

مامان پز در واقع یک رستوران و یا تهیه غذا نیست که در نقطه ای خاص شهر حضور داشته باشد بلکه مجموعه مادرانی هستند که در چند گوشه شهر شلوغ و پرترافیک تهران برای مشتریان سایت مامان پز در خانه هایشان غذای خانگی می پزند و بعد آن ها را در بقچه پیچیده و با نوشتن نام خود « مامان ....» از طریق پیک ارسال می کنند، در واقع سایت مامان پز یک استارت آپ است که از طریق آن برای تعدادی زیادی از خانم ها و آقایان شغل ایجاد شده و هدف آن این است که بین تولید کننده و مشتری رابطه مستقیم ایجاد کند، سایتی موفق که در سه سال گذشته مشتریان بسیاری برای خود دست و پا کرده است. اما ایده این کار از کجا آمده است؟ و چگونه شکل گرفت؟

ایده و راه اندازی سایت مامان پز از سوی تبسم لطیفی که دانش آموخته لیسانس رشته مهندسی برق و فوق لیسانس MBA از دانشگاه شریف است، مطرح شده، او متولد سال 1364 در خرم آباد مرکز استان لرستان است.او در زمان انتخاب رشته دانشگاه کارشناسی مهندسی برق را انتخاب کرد و ترجیح داد که ادامه دهنده راه پدرش باشد ولی بعد در مقطع فوق لیسانس علاقمند به MBA شد و همین بود که کارشناسی ارشدش را در این رشته گرفت. رشته ای که دیدی متفاوت و خلاقانه برای راه اندازی کسب و کار به او داد و باعث شد تا راه و مسیر آینده اش را انتخاب کند. مسیری که جرقه آن در یکی از کلاس های دانشگاه زده شد، زمانی که برای کار عملی قرار شد او و دیگر همکلاسی هایش هرکدام راه اندازی یک کسب و کار دانش بنیان را پیشنهاد دهند و جزییات ایده خود را به کلاس ارائه کنند. ایده تبسم لطیفی راه اندازی سایت مامان پز بود که البته مورد استقبال استاد و دیگر همکلاسی هایش هم قرار گرفت و همین ماجرا اعتماد به نفسی ویژه به او داد تا تشویق شود و طرحش را به جشنواره استارت آپ ویکند هم ببرد. او در این جشنواره به موفقیت رسید و توانست جایزه نخست را کسب کند و همین باعث شد که به شکل جدی به فکر راه اندازی سایت مامان پز و فراهم کردن زمینه های اجرایی آن بیفتد. البته او در این راه تنها نبوده و یک تیم سه نفره دیگر شامل مهدی مسکین متخصص مدیریت و بازاریابی، سروناز آرین ‌فر کارشناس کارآفرینی و راه اندازی سایت های اینترنتی و معین نیکخواه متخصص فناوری اطلاعات او را همراهی کردند. سایت مامان پز در واقع کار تیمی 4 نفر از جوانان با استعداد و به روز است که رسما در 11 اردیبهشت سال 1392 و همزمان با روز مادر رسما افتتاح و بارگذاری شد.

تبسم لطیفی گفته همیشه دوست داشته کسب و کار خود را داشته باشد چون فکر می‌ کرده در این صورت اثرگذاری اش بیشتر خواهد بود. « در واقع با کسب و کار جدید چیزی را خلق می ‌کنیم که قبلا وجود نداشته، ولی تا زمانی که کارمند باشیم، همیشه دیگرانی هستند که اگر ما نباشیم وظیفه ما را شاید حتی خیلی بهتر از ما انجام دهند.»

مامان پز چرا شکل گرفت؟

دلیل اصلی راه اندازی سایت مامان پز و ایده اصلی آن به گفته تبسم لطیفی نیاز و اشتیاق افراد شاغل به خوردن غذای سالم و خانگی و استفاده از پتانسیل بالایی زنانی بوده که در خانه هستند و دست پخت های خوبی دارند. او در اسفند سال 1391 در جریان مسابقات استارت آپ ویکند که برای نخستین بار ایده راه اندازی سایت مامان پز در آن مطرحش شد، توضیح داد:«  این سایت در پی نیازی در خودمان شکل گرفت که می دیدیم هر روز ظهر سرکار بی غذا هستیم و دیگه از خوردن فست فوت هم کلافه شده بودیم ولی به دلیل کار زیاد هر روز امکان درست کردن غذا و بردن سرکار را هم نداشتیم و وقتی به اطرافمان هم نگاه می کردیم می دیدیم که بقیه هم با همین مشکل مواجه هستند، بعد رفتیم بررسی انجام دادیم و دیدیم که 70 درصد آدم هایی مثل ما می گویند که ما غذای خانگی دوست داریم ولی خوب دسترسی به آن نداریم، بنابراین به فکر ایجاد این امکان افتادیم.» او در آن جلسه و در ادامه توضیحاتش گفت:« در کنار این افراد ما دیدیم که گروه دیگری هم زنان خانه داری هستند که فرصت زمانی دارند ولی از زمانشان استفاده مناسب و مفید نمی کنند درحالی که آشپزهای خیلی خوب و ماهری اند ولی هیچ جایی نیست که بخواهند این هنرشان را تبدیل به پول کنند و به درد زندگیشان بخورد و به زخمی بزنند بنابراین ما به جمع بندی راه اندازی این سایت برای ایجاد رابطه بین افرادی که نیاز به غذای خانگی دارند و زنان خانه دار با آشپزهای خوبی که به آن ها مامان می گوییم، افتادیم.»

با گذشت چندسال از شروع کار مامان پز لطیفی امید بسیاری به آینده سایت مامان پز و رشد کسب و کارش دارد و معتقد به روزهای روشن پیش رو است، او دلیل این آینده روشن را نیاز اساسی مردم به غذا، روی آوردن افراد بیشتر به سبک زندگی سالم و غذای سالم و نفوذ رو به افزایش اینترنت، شبکه های اجتماعی و خرید اینترنتی در کشور می داند.

نکته مهم در راه اندازی سایت مامان پز خلاقیت ویژه لطیفی و دوستانش دراستفاده از زنان خانه دار، اشتغال خانگی، تنوع افراد آشپز و راه اندازی سایتی ویژه برای فروش غذاست و البته سلیقه آن ها در نوع ارسال و بسته بندی غذاها که برگرفته از فرهنگ سنتی ایرانی است. نگاه فرهنگی که در منوی غذاهای این سایت هم می توان به خوبی آن را دید:« باقالی پلو با گوشت، فسنجان، خورشت قیمه ، قلیه مرغ، کلم پلوی تهرانی،کوکوسبزی، کشک بادمجان و... »  علاوه براین یکی از نکات جذاب سایت مامان پز امکان آشنایی محدود ولی مفید مخاطبان با خانم های آشپزی است که برای شما غذا درست می کنند و به آن ها « مامان» گفته می شود که اکثر زنانی جوان هستند. افرادی که در کنار منوی غذاها نامشان مثلا مامان مرضیه و تصویرشان ( اگر دوست داشته باشند) جای گرفته و شما با کلیک روی آن می توانید تصاویر بیشتری از مراحل آشپزی و آماده کردن مواد غذایی از سوی آن ها ببینید و با لیست غذاهایی که از سوی این آشپزها پخته می شود، آشنا شوید. نکته جالب دیگر امتیاز و نظری است که سفارش دهندگان می توانند به غذای مامان ها بدهند؛ در کنار تصویر این آشپزها ستارهایی وجود دارد که از جمع بندی نظر مخاطبان به دست آمده است و این امکان را به مشتریان می دهد که آشپزانی را انتخاب کنند که افراد پیشین امتیازهای بیشتری به آن ها و البته دستپختشان داده اند.   

نکته مهم در راه اندازی سایت مامان پز خلاقیت ویژه لطیفی و دوستانش دراستفاده از زنان خانه دار، اشتغال خانگی، تنوع افراد آشپز و راه اندازی سایتی ویژه برای فروش غذاست و البته سلیقه آن ها در نوع ارسال و بسته بندی غذاها که برگرفته از فرهنگ سنتی ایرانی است.

اما تبسم لطیفی و دوستانش که مسئولیت اداره سایت را برعهده دارند برای انتخاب این مامان ها و فعالیت با آن ها مراحل مختلفی را طراحی کرده اند تا مطمئن باشند که غذایی خوشمزه و با کیفیت به دست مشتریان می رسد و همیشه روی کارشان نظارت دارند. در سایت مامان پز بخشی وجود دارد با عنوان « در مامان پز آشپزی کنید» که با کلیک روی آن وارد صفحه جدیدی می شوید که درآن جزییات کار در این سایت بیان شده است. صفحه ای که بالای آن شعار جالبی وجود دارد:« مامان ها به مامان پز بپیوندید! آشپزی کنید، لذت ببرید، کسب درآمد کنید.» دراین بخش جزییات کار با این مجموعه و مراحل انتخاب افراد علاقه مند برای آشپزی این گونه مطرح شده است:« فرم ثبت نام مامان ها را پر کنید. بعد از آن ما با شما تماس خواهیم گرفت. ارسال تست، مرحله اول: در این مرحله شما 3 نوع غذای مختلف را طبخ کرده و با هماهنگی برای ما ارسال خواهید کرد. غذاها توسط کارشناس مامان‌پز بررسی شده و در صورتی که میانگین امتیاز غذاها بالاتر از 4 باشد، وارد مرحله بعد خواهید شد. ارسال تست، مرحله دوم: در این مرحله شما 3 نوع غذای دیگر را طبخ کرده و حضوری به دفتر مامان پز مراجعه خواهید کرد. غذاها توسط کارشناس مامان‌ پز بررسی شده و در صورتی که میانگین امتیاز غذاها بالاتر از 4 باشد، وارد مرحله بعد خواهید شد. همچنین شما دستورالعمل های جامع مامان پز (شامل اصول بهداشتی، نحوه طبخ غذا، میزان مواد اولیه غذاها، راهنمای تهیه مواد خام، نحوه بسته بندی، نحوه قیمت گذاری و پاداش و جرایم) را دریافت خواهید کرد.  در این مرحله باید به یکی از مراکز بهداشت سطح شهر (لیست مراکز) مراجعه کرده و جهت دریافت کارت بهداشت ثبت نام کنید. پس از شرکت در آزمایش های لازم، ظرف حدود یک هفته کارت شما صادر خواهد شد. در مرحله بعدی کارشناس مامان ‌پز از آشپزخانه منزل شما بازدید به عمل می آورد و چک لیست رعایت موارد بهداشتی را بررسی خواهد کرد. تبریک، اکنون شما به جمع مامان های مامان‌ پز پیوسته اید.»

راضی نگه داشتن مشتریان کار آسانی نیست و برای همین مسئولان سایت علاوه بر دقت در انتخاب مامان ها نظارت ویژه و همیشگی روی کار آشپزها دارند که بخش مهمی از آن نیز توسط مخاطبان انجام می شود. چند ساعت پس از تحویل غذا پیامک نظرخواهی برای مشتریان ارسال می ‌شود و علاوه بر آن مشتری ‌ها می‌ توانند با ایمیل نیز نظرشان را به مامان‌ پزی‌ ها انتقال دهند. اگر چند مشتری مختلف از کیفیت یک غذا راضی نباشند به آشپز مورد نظر تذکر داده می‌ شود و در صورت تکرار، همکاری او با مامان‌ پز تعلیق یا قطع می‌ شود.

لطیفی در یکی از گفت و گوهای خود گفته: «خانم ‌هایی که با ما همکاری می‌ کنند بسیار هنرمند و علاقه ‌مند به کارشان هستند و ما از این بابت نگرانی نداریم. معمولاً همه از غذاهای مامان‌ها راضی هستند و این مایه خوشحالی ماست چراکه مشتریان ما واقعاً سختگیرند؛ یکی از مشتریان ما حتی یک دانه برنج هندی را هم در غذا تشخیص می‌ دهد و اعتراض می ‌کند.»

البته در این بین هنوز ایده مامان پز و به خصوص نحوه اجرای آن با مشکلاتی رو به رو است که شاید مهم ترین آن اجبار به سفارش غذا از یک روز قبل و پوشش ندادن تمام شهر از سوی ای سایت باشد که مسئولین سایت مامان پز هم آن را قبول دارند و تبسم لطیفی و دوستانش تلاش دارند تا با گشترش کاربه مرور زمان و جذب مشتریان بیشتر و البته ارتباط با خانم های آشپز آن ها را حل کنند. یکی از ویژگی های بارز تبسم لطیفی روحیه ای محکم اوست، اودر یکی از مصاحبه های خود در پاسخ به این سوال که اگر در راه اندازی سایت مامان پز شکست بخورد، چه کار خواهد کرد، گفته بود: «دوباره از دردی دیگر و با ایده ای جدید وارد می  شوم.»

بقچه جادویی «مامان پز»

منتشر شده در سرویس:

کارخانه دار